Så här kommer du i kontakt med oss

Receptionen

Telefon: 010 436 4439

E-post: postmuseum@postnord.com

Museishopen

Telefon: 010 436 4393

E-post: museibutiken@postnord.com

Mötesrum & visningar

Telefon: 010 436 4438

E-post för att boka mötesrum:

motesplats.museum@postnord.com

E-post för att boka visningar:

museivisningar@postnord.com

Biblioteket

Telefon: 010 436 4436

E-post: biblioteket@postnord.com

Vi som jobbar här

Lotte Edsbrand

Jag är museichef för Publik & Samlingar.

Telefon 010 436 4431

lotte.edsbrand@postnord.com

Malin Valentin

Jag är museichef för Kommunikation & Värdskap.

Telefon 010 436 6258

malin.valentin@postnord.com

Hedvig Bruzæus

Jag är utställningsproducent och pedagog.

Telefon 010 436 4434
hedvig.bruzaeus@postnord.com

 

Anders Fredén

Mig möter du i museishopen.

Telefon 010 436 2694

anders.filip.freden@postnord.com

 

Julia Gunnarsdottir

Jag är utställningsproducent och pedagog.

Telefon 010 436 08 84
julia.gunnarsdottir@postnord.com

 

Christina Jägerbäck

Mig pratar du med om du vill boka möten, skolprogram eller visningar.

Telefon 010 436 6945

christina.jagerback@postnord.com

Leif Karlsson

Jag är vaktmästare och tekniker.

Telefon 010 436 4397

leif.i.karlsson@postnord.com

Kajsa Lemon

Jag ansvarar för biblioteket och filatelisamlingen.

Telefon 010 436 4433
kajsa.lemon@postnord.com

Susanne Ljungberg

Jag ansvarar för receptionen.

Telefon 010 436 4454

susanne.ljungberg@postnord.com

Vivi Nybom

Jag är utställningsproducent och pedagog.

Telefon 010 436 4455

viveka.nybom@postnord.com

Hanna Nydahl

Jag ansvarar för arkivet och föremålssamlingen.

Telefon 010 436 4392

hanna.nydahl@postnord.com

Extra medarbetare

Extra medarbetare

Vi är också ett tiotal medarbetare som arbetar extra på Postmuseum. Oss möter du i receptionen, museishopen eller i Lilla Posten.